Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní jízda s odhalením pomníku Jana Sokola z Lamberka

Jako již tradičně se i loni konala klubová podzimní jízda. Tentokrát byl ale její program trošku jiný. Cílem akce bylo odhalení pomníku Jana Sokola z Lamberka. Už od brzkého rána jsme se sjížděli na naši oblíbenou slepičárnu v Březníku - touto cestou děkujeme myslivcům za její pronájem. Ranní poklábosení, pozdravení se s přáteli, něco na zahřátí pro spolujezdce a osádku vozidel, následná kontrola vozidel, nezbytné opravy a úpravy před cestou do terénu... a už nás dobrá duše všech akcí Ivan shání dohromady na společné foto a rozpravu. Té se ujímá Pepa a my všichni posloucháme abychom o něco náhodou nepřišli.

Dnes nás na jízdě doprovází netradiční hosté - skupina historického šermu Taranis, z Rosic. Za hřmotu jejich výstroje nasedáme společně do vozidel a odjíždíme směrem k táboru U Lysáka. Důvodem vyjížďky se skupinou Taranis je fakt, že jak my tak oni mají ve znaku Jana Sokola a proto jsme se rozhodli odhalit pomník společně.

Tomuto aktu předcházelo několik víkendů práce obětavých aktérů při přípravě místa na hradě Lamberku, výroba pamětní desky - díky Zdenku a Jardo z Náměště. Dále zabetonování konzol na směrovku, výroba směrové cedule a informační desky a mnoho další práce. Ale to už je minulost tak hurá na hrad!

Zhruba 150 lidí se po ukázce šermířského souboje přesunula po svých na Lamberk. Cestou ti lepší z nás obdarovali žebráka, opět děkujeme, a už posloucháme výklad pana historika. Nezbytné fanfáry, odhalení pamětní desky, posvěcení vlajky Taranisu a nezbývá než se vydat na krutou cestu vzhůru do tábora. Síly nám stačily, nakonec jsme do cíle vyšplhali a teď můžeme v klidu odpočívající čekat na vedoucího kolony. Vyjíždíme na malou projížďku do terénu kolem Březníku a všichni už se nemůžeme dočkat námi oblíbené terénní vložky. Chudáci autíčka!!!

Někteří z nás odjíždí na slepičárnu, zajišťovat velmi podstatnou část celého dne - dobré jídlo a pití. Uzená cigára, zašitá Tondova ruka, pečené prasátko, točené pivo - co dodat...

Po vyblbnutí v terénu se všichni vrací na základnu, někteří zjišťují škody na technice, jiní jen tak klábosí, popíjí, mazlí se s prasátkem. Zavládla všeobecná pohoda a veselí. Není nutno rozebírat. Část příznivců odjíždí, zdravé jádro zůstává, aby ráno mohlo všechno poklidit, poumývat, předat areál a těšit se na další dobře připravenou akci.

Díky všem co se starali i těm co přijeli!

 

Náhledy fotografií ze složky Podzimní jízda

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář