Jdi na obsah Jdi na menu
 


http://www.aviatickapout.cz/

 

Obrazek

Byli jsme požádáni pořadateli aviatické pouti , která bude v Pardubicích , o pomoc při zajištění techniky, lidí,  výstroje, výzbroje a dalších věcí, které se vztahují ke sto letům aviatiky v Čechách . Proto pro všechny zájemce , kteří by se chtěli zůčastnit s pozemní technikou , výstrojí a výzbrojí jsme na telefonu 773 648464 Míša, 724 310 885 Ivan , nebo mejlu vvcbreznik@seznam.cz.

  • Potřebujeme dobové uniformy , polní tábory , vozidla veterány vojenské , zajímavé exponáty, motorky, leštěnky,vlajky .....a hlavně
  • akce je ojedinělá, proto budeme spoléhat na vzájemnou serioznost a spolehlivost
  • nácvik oslav včetně letových příprav bude probíhat v týdnu před AP
  • přihlášení účastníci s technikou musí být účastní bezpodmínečně obou veřejných dní AP2010 5.6 a 6.6.2010
  • sdružení AP udělá maximum pro pokrytí nákladů účastníků v rámci AP po vzájemné dohodě.
  • důležitá je maximální komunikace mezi organizátory a účastníky.
  • náměty , nápady a dotazy volejte nebo pište, budeme rádi

Aviatická Pouť je letecká událost s nejdelší historií v Česku; příští rok bude pořádán již dvacátý ročník. Daleko větší význam má však sté výročí prvního vzletu Jana Kašpara, tedy STO LET AVIATIKY V ČECHÁCH

Město Pardubice je v souvislosti s činností prvního českého letce považováno za národní kolébku letectví a proto se zde v červnu 2010 budou pořádat oficiální oslavy tohoto výročí. Česká republika bude v týdnu od 1. do 7. června 2010 doslova žít letectvím, město Pardubice, jako centrum oslav, připraví pro veřejnost pestrý program provázející činností československých letců v její stoleté historii. Vyvrcholením bude o víkendu 5.-6.června 2010 právě dvacátá Aviatická pouť. Výjimečnost tohoto ročníku spočívá ve zcela novém pojetí leteckých ukázek, unikátním svou komplexností a propracovaností, o které se nepokusil zatím žádný pořadatel podobné akce na světe. Historie českého letectví bude návštěvníkům poprvé představena formou velkoprostorového divadelního představení a to nejen přímo na letišti Pardubice, ale i na televizních obrazovkách prostřednictvím záznamu nebo přímého přenosu televize. Jedná se o záležitost nejméně evropského významu a proto si ji rozhodně nenechte ujít !

Program:

Pondělí až pátek: multispektrální program pro veřejnost ve městech

Sobota: STO LET AVIATIKY V ČECHÁCH -předpremiéra za účasti veřejnosti

Neděle: premiéra divadelního představení STO LET AVIATIKY V ČECHÁCH

V jednotlivých scénách s pravdivým historickým základem budou účinkovat původní letouny československých letců a jejich protivníků, dobová pozemní technika a relikvie. V hlavních rolích se představí známí herci, zkušení piloti a komparsisté pod taktovkou profesionální divadelní a zvukové režie. Mimo hlavní program, kterým je divadelní představení, budou probíhat unikátní vystoupení renomovaných akrobatů a letadel zahraničních účastníků a bohatý pozemní program s dětským dnem.

Těšíme se na Vaši návštěvu !

 

Náhledy fotografií ze složky Blériot XI - 1.vzlet

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář